obrazok zahlavie

Slovenské mliečne výrobky na výstave DANUBIUS GASTRO 2019

Na bratislavskej Inchebe sa každoročne v januári zídu gurmáni z celého Slovenska, aby ochutnali tie najchutnejšie produkty od slovenských výrobcov potravín. Tento rok sa výstava DANUBIUS GASTRO konala v dňoch 24. – 27. januára. V spoločnom stánku Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory odprezentovali svoje novinky aj niektoré slovenské mliekarne, medzi nimi Levická mliekareň, MILSY, Rajo a Zvolenská mliekareň. V rámci aktivít Mliečneho fondu pod hlavičkou Slovenskej mliečnej rodiny mohli návštevníci výstavy ochutnať čerstvé, na mieste pripravené mliečne koktejly. Pripravovali sa z mlieka, acidofilneho mlieka, zakysanky, cmaru a kefíru.

Chutné mliečne koktejly prekvapili

Mnohí návštevníci mali príležitosť prvýkrát ochutnať mliečny koktejl pripravený z cmaru a banánu, zakysanky a banánu, alebo z kefíra a banánu alebo z acidofilného mlieka a banánu. Svieža kombinácia ich prekvapila a zároveň potešila. Vraj, doma by ich ani nenapadlo takúto kombináciu skúšať a aké to je vynikajúce! Kyslomliečne výrobky spolu s lesným ovocím lákali nielen krásnou farbou, ale aj nádhernou vôňou a výbornou chuťou. Najmä rodičia malých detí sa tešili nápadu skombinovať mliečne výrobky s ovocím.

Slovenské syry holdujú obľube stále

A nebolo toho dôkazom nič lepšie ako to, že taniere plné nakrájaných syrov mizli doslova za sekundy. Návštevníci mohli ochutnať syry rôznych typov z celého Slovenska. Nechýbali zrejúce syry, plesňové, parené syry či syr fetového typu.

Deti sa tešili novinkám v hre Adoptuj kravičku

Webová aplikácia Adoptuj kravičku krásne prepája život kravičiek, mliečne výrobky vyrobené zo slovenského mlieka a detský online svet. Deti si môžu na www.adoptujkravicku.sk adoptovať kravičku zo skutočnej slovenskej farmy a starať sa o ňu a hrať sa s ňou. Môžu vytvoriť a budovať svoju mliečnu farmu. Hra kopíruje reálny život kravičiek. Na to, aby deťom ich kravička dávala dostatok mlieka, sa o ňu musia dobre denne starať, tak ako to v reálnom živote robia aj slovenskí farmári. Dať jej najesť, napiť, zabaviť ju, podojiť ju. Na hru s kravičkou potrebujú zadávať EAN kódy zo slovenských mliečnych výrobkov, čo im veľmi uľahčí Skener EAN kódov. Na výstave Danubius Gastro sme deťom ukázali, aké to je jednoduché a rýchle. Zo stánku Slovenskej mliečnej rodiny odišli s vedomím, že im doma stačí otvoriť chladničku, naskenovať kódy slovenských mliečnych výrobkov a rovno sa môžu pustiť do poučnej a zábavnej hry s ich adoptovanou kravičkou.