Za oválnym SK kódom sa skrýva kvalitné slovenské mlieko

Ako spoznáte slovenské mlieko a mliečne výrobky?

Lahodné mlieko a mliečne výrobky so slovenským pôvodom spoznáte ľahko a rýchlo. Na obale každého mliečneho výrobku vyrobeného na Slovensku nájdete okrem názvu slovenského výrobcu aj oválny symbol – SK OVÁL.

SK OVÁL garantuje slovenský pôvod mlieka a mliečnych výrobkov. Najjednoznačnejším symbolom, ktorý potvrdzuje slovenský pôvod mlieka a mliečnych výrobkov je SK OVÁL. Oválny symbol je daný legislatívou Európskej únie a musí byť uvedený na obale všetkých mliečnych výrobkov. Ak na obale mlieka a mliečnych výrobkov nájdete OVÁL so skratkou SK, môžete si byť istí, že daný výrobok pochádza priamo z nášho krásneho Slovenska a bol na Slovensku aj vyrobený.

SK OVÁL

Čo znamenajú údaje v ovále?

Čo znamenajú údaje v ovále?

Dve veľké tlačené písmená umiestnené v hornej časti oválu označujú skutočnú krajinu pôvodu mliečneho výrobku.

Iba produkty, ktoré majú v ovále písmená SK, sú skutočne vyrobené na Slovensku.

Schvaľovacie číslo konkrétnej slovenskej mliekarne

Európske spoločenstvo

Prečo kupovať slovenské mlieko a mliečne výrobky?

kvalita

Mlieko a mliečne výrobky vyrobené na Slovensku podliehajú vysokým hygienickým štandardom a požiadavkám, a svojou kvalitou sa nielen vyrovnajú, ale dokonca prevyšujú mnohé mliečne výrobky zo zahraničia. Slovenské mlieko a mliečne výrobky sú preto zárukou kvality.

čerstvosť

Keď sa rozhodnete pre slovenské mlieko a mliečne výrobky, volíte si aj čerstvosť. Vďaka rýchlemu prevozu mlieka z farmy do mliekarne a následnému spracovaniu sa mlieko a mliečne výrobky dostanú na pulty obchodov a odtiaľ priamo k vám vo veľmi krátkom čase. Okrem slovenského pôvodu tak dostanete aj čerstvosť a lahodnú chuť.

tradícia

Prvovýroba a mliekarenská výroba majú na Slovensku naozaj bohatú históriu a dlhoročnú tradíciu. Niet sa čomu čudovať - naše krásne Slovensko je na výrobu mlieka a mliečnych výrobkov priam ako stvorené. Čistá príroda, ľudia, zvyky a chov hovädzieho dobytka – to všetko zaručuje výrobu vysoko kvalitných mliečnych výrobkov plných chutí.

ekológia

Kúpou slovenského mlieka a mliečnych výrobkov pomáhate nielen slovenským výrobcom, ale aj prírode. Výrobky netreba prevážať stovky či tisíce kilometrov, vďaka čomu sa znižujú náklady na dovoz, ale tiež emisie – čo znamená menšie znečistenie ovzdušia, a v neposlednom rade sa vytvorí aj menej odpadu (pri kratšom prevoze sa totiž spotrebuje menšie množstvo obalových materiálov, plastov, papiera a podobne).

prosperita

Kúpou slovenského mlieka a mliečnych výrobkov podporujete nielen slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka, ale v širšom meradle aj zamestnanosť (poľnohospodárov, veterinárov, šoférov, laborantov, skladníkov, predavačov, atď.) a ekonomiku Slovenskej republiky.

zdravie

Každodenná konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov prospieva zdraviu a chráni nás pred rôznymi chorobami. Slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka pre vás vyrábajú čerstvé a chutné slovenské mlieko a mliečne výrobky zaručenej kvality.

Prečo kampaň „čo sa skrýva za oválom?“

Kampaň ČO SA SKRÝVA ZA OVÁLOM? je propagačná kampaň zameraná na zvýšenie znalosti pôvodu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, a podporu zvýšenia ich spotreby. Je financovaná z prostriedkov Mliečneho fondu, do ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka už od roku 2008.

Znalosť SK OVÁLU je dôležitá, aby ste mali záruku toho, že kupujete mlieko a mliečne výrobky vyrobené na Slovensku, ktoré sú zárukou kvality, sú vždy čerstvé a majú výbornú chuť. Mlieko a mliečne výrobky s chuťou Slovenska označené SK OVÁLOM vyrobené s láskou a sú dostupné v každom malom lokálnom obchodíku, aj v každom obchodnom reťazci. Ich konzumáciou chránime svoje zdravie i zdravie svojej rodiny. Chránime aj prírodu a našu krajinu.

Pozrite si tv spot

tv spot